خرید و فروش ارزهای دیجیتال

پی 98 مکانیزه ترین ارائه دهنده خدمات پرداخت آنلاین، ویژه دانشجویان ، برنامه نویسان و سایر کاربران ایرانی که شامل :

خرید از فروشگاه های خارجی ، افتتاح حساب های بین المللی ، ارائه درگاه های خارجی ، صدور و شارژ کارت های اعتباری ویزا و مستر ، تعیین وقت سفارت ،

ثبت نام آزمون های دانشجویی ، فعالسازی حساب های کاربری ویژه برنامه نویسان و نقد کردن درآمد های ارزی آنها می شود.

این مجموعه نظر به استقبال کاربران ایرانی برای خرید و سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال هم چون بیت کوین ، اتریوم ، ریپل و .. و عدم دسترسی آنها به اکسچنجر های بین المللی امکان خرید و فروش این دسته از محصولات را نیر برای کاربران ایرانی فراهم نموده است

اثبات سهام می آید و تغییر دهنده بازی ارزهای دیجیتالی خواهد بود!

اثبات سهام می آید و تغییر دهنده بازی ارزهای دیجیتالی خواهد بود!

اثبات سهام می آید و تغییر دهنده بازی ارزهای دیجیتالی خواهد بود!
به این نوشته امتیاز دهید

استخراج از طریق الگوریتم اثبات کار (پروتکل پایه Bitcoin و بسیاری دیگر از ارزهای دیجیتالی)، انرژی به اندازه کشور دانمارک مصرف می کند. این یک فرآیند پر هزینه و طولانی است و با رشد کاربران در حال توسعه است. اما الگوریتم اثبات سهام راه متفاوت و بهینه تری برای اعتبارسنجی تراکنش ها با استفاده از توافق جمعی محسوب می شود.

مصرف زیاد انرژی در اثبات کار به این دلیل است که هر تراکنش تنها باید توسط کامپیوترهای قدرتمند (از طریق حل مسائل پیچیده ریاضی) استخراج شود. این فرآیند امنیت شبکه را تضمین می کند و از پرداخت هزینه های دوگانه و دیگر اقدامات مخرب جلوگیری می کند. در حالی که این روش موثر است و مزایای بسیاری دارد، امّا مصرف ناکارآمد انرژی آن واقعا حیرت آور است. مصرف انرژی بخشی از مشکلات الگوریتم اثبات کار است؛ زیرا هر معامله نیاز به یک روند تأیید طولانی دارد و بلاک چین نمی تواند به آسانی مشکل مقیاس پذیری را حل نماید و تعداد زیادی از کاربران را به شبکه متصل کند. معاملات Bitcoin در حال حاضر بصورت غیر قابل تحملی آهسته و گران هستند.

مکانیسم توافق گروهی (POS (Proof-Of-Stack چگونه عمل می کند؟

Ethereum نیز از همین موضوع رنج می برد. اگرچه شبکه اتریوم می تواند حدوداً پانزده عملیات در ثانیه را پردازش کند که به طرز قابل توجهی بیشتر از شبکه Bitcoin است، امّا باید نگاهی به سختی شبکه نیز بیاندازیم تا اثرات فلج کننده بار بالای شبکه را ببینیم. بازخوردها و ارزش معاملات به شدت افزایش یافته و کاربران مبارزه می کنند تا در بلوک بعدی گنجانده شوند. با محدودیت های بسیار موجود در الگوریتم اثبات کار، به نظر می رسد استفاده این فناوری در دنیای واقعی غیر ممکن است. VISA و دیگر موسسات ارائه دهنده خدمات مالی هزاران تراکنش در ثانیه را پردازش می کنند و اگر بسیاری از پروژه های فضای رمزنگاری مایل به رقابت با سیستم های سنتی پرداخت هستند، باید چیزی در این میان تغییر کند.

Vitalik Buterin، خالق شبکه Ethereum، قصد دارد آنچه که در سال جاری به عنوان اثبات سهام شناخته می شود را معرفی کند. این ارتقاء شبکه با عنوان Casper شناخته میشود و وعده داده است که بازی میان ارزهای دیجیتالی را تغییر دهد. به جای استخراج کنندگان قدرتمند جهت تأیید معاملات در شبکه، کاربران قادر خواهند بود اتر خود را تبدیل به سهام کنند. اگر سهامداران صادقانه عمل کنند و معاملات قانونی را تأیید نمایند، متناسب با سهم خود پاداش خواهند گرفت. اگر سهامداران بدخواهانه عمل کنند و سعی کنند در سیستم تقلب نمایند، سهام آنها از دست خواهد رفت. مدیر توسعه دهنده کاسپر، Vlad Zamfir، می گوید که از ماه ژانویه تاکنون آزمایش های بسیاری روی شبکه اتریوم انجام شده و در حال حاضر این پروژه نیاز به 1500 اتریوم اعتبار دارد.

ارتقاء شبکه اتریوم با الگوریتم اثبات سهام

Casper می تواند تغییرات بزرگی در مدل اقتصادی اتریوم و در نتیجه قیمت آن ایجاد کند. نه تنها تراکنش ها بسیار سریعتر تأیید می شوند، بلکه رشد شبکه را نیز بهبود می بخشد و تعداد کل Ethereum موجود را نیز محدود می کند. در حال حاضر اتریوم های جدید از طریق یک فرآیند استخراج شبیه به Bitcoin ایجاد می شوند. مقدار ثابت اتر به معنای تورم نیست و همراه با افزایش تقاضا، کاسپر اتریوم های جدید تولید خواهد کرد (برای داشتن سهام مقدار ثابتی ETH لازم است). ما مطمئنا می توانیم افزایش قیمت را انتظار داشته باشیم؛ زیرا کاربران اتریوم خریداری نموده و آنرا بصورت سهام قفل می کنند.

آیا با این تحولات، اتریوم می تواند به عنوان ارزشمندترین ارز رمزنگاری شده جایگاه خود را تثبیت کند؟
آیا با این تحولات، اتریوم می تواند به عنوان ارزشمندترین ارز رمزنگاری شده جایگاه خود را تثبیت کند؟

این پیشگویی همه جوانب را در نظر نگرفته است، زیرا Ethereum تنها ارزی نیست که چشم انداز خود را برای پذیرش اثبات سهام مطرح نموده است. هفته گذشته، کاردانو (Cardano) نقشه راه خود را به روز کرد و طرح های خود را برای مدل پیشنهادی الگوریتم اثبات سهام در اوایل نیمه دوم امسال ارائه نموده است. کاردانو امیدوار است که بسیاری از مشکلات بلاک چین را از طریق تمرکز بر روی تحقیقات سختگیرانه علمی، حل نماید.

در همین حال، پروژه های دیگر نیز از محدودیت های الگوریتم اثبات کار به روش های مختلفی فرار می کنند. IOTA، که توسط David Sønstebøs طراحی شده است، به طور کامل از Blockchain دور شده است. در عوض سیستم پروتکلی ارائه می دهد که در آن معاملات در یک پیچ و تاب قرار می گیرند (اصطلاحاً Grade Acyclic Directed) و هر معامله برای بررسی معاملات دیگر استفاده می شود.

تکنولوژی جدید سوالات جدی را درباره مفهوم فرآیند قدیمی اثبات کار مطرح می کند و راه حل های مختلفی را برای مشکلات و کارایی بیشتر ارائه می دهد. اثبات سهام یکی از کاندید های احتمالی تکنولوژی های برتر در زمینه ارزهای دیجیتال است و امسال می تواند برگ برنده بازی ارزهای رمزپایه باشد.

در حالی که محدودیت های اثبات کار به خوبی مستند شده است، بسیاری از تحلیلگران همچنان به ایمان خود بر پروتکل هایی نظیر شبکه Bitcoin اعتقاد دارند. لازم به ذکر است که تحولات در این سیستم ها نیز همچنان ادامه دارد، به عنوان مثال می توان از ایده شبکه لایتنینگ به عنوان یک راه حل یاد کرد. با این حال، باید دید آیا این ارتقاء ها واقعاً می توانند با محدودیت ها مقابله کنند؟

نظر شما

2 Comments on "اثبات سهام می آید و تغییر دهنده بازی ارزهای دیجیتالی خواهد بود!"

avatar
newest oldest most voted
QooLTrader
Guest

الان چه ارزهای دیجیتالی از اثبات سهام استفاده می کنن؟؟